Disable Preloader
Hotline

Akşam Lisesi Kaç Yıl?

Özel Akşam Liseleri birçok kişi tarafından ilk defa duyulan, varlığından haberdar olunmayan,işleyiş şekli bilinmeyen bir okul türüdür. Oysaki Özel Akşam Liseleri de örgün eğitim ve öğretim veren liselerden hiç de farklı değildir. Tek farkı ders saatlerinin akşamları mesai saati sonu başlamasıdır.

Özel Akşam Liseleri de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, Milli Eğitim Özel Okullar yönetmeliğine göre, Milli Eğitim Bakanlığı Özel okullar müfredatına göre ve yüz yüze eğitim ve öğretim verdikleri için; Eğitim ve Öğretim süresi dört yıldır. Özel Akşam Lisesine 9.sınıftan başlayan bir öğrenci 4. Yılın sonunda mezun olur. Ancak; Açık öğretimde okumuş belli oranlarda kredi almış ise kredisinin denk geldiği sınıftan da başlayabilir. Bu kredilerin kaç olduğu web sitemizin çeşitli konu başlıklarında mevcuttur.

Örgün eğitimde 1. Sınıftan, 2. Sınıftan, 3. Sınıftan veya 4.Sınıftan ayrılarak gelen öğrenciler içinde eğitim süresi geldikleri sınıflara göre değişir. Bu öğrencilerde ayrıldıkları sınıftan itibaren eğitim ve öğretim süreci tamamlarlar

Etiketler: Elit Akşam Lisesi, Akşam Lisesi, Akşam Lisesi Ümraniye, Ümraniye Akşam Lisesi, İstanbul Akşam Lisesi